Informacje

Alkoholowa gimnastyka, czyli kto sięga do najniższych półek? Badanie spożycia piwa „niskopółkowego” i jego wpływ na alkoholizację społeczeństwa.
Projekt p. Jana, p. Michała, p. Tomasza i p. Wiktora (Edycja 2019/2020).

I heard the news today. Słuchowisko Alicji Antosz, Bogny Czerwińskiej, Pawła Lizaka, Alicji Małeckiej, Martyny Miklusiak i Franciszka Porayskiego-Pomsty (Edycja 2020/2021).

Dyskusja o sztuce przy kawie. Dzieło sztuki i wywiady przeprowadzone przez Dominikę Rozkrut, Aleksandrę Politowską, Zuzannę Zofię Wysińską, Zhannę Tomusyak, Izę Maziarkę, Amadeusza Orchowskiego i Jakuba Kaczyńskiego (Edycja 2020/2021).

Parę słów o Studenckich Projektach Zespołowych

Co roku studenci II roku studiów artes liberales pracują przez kilka miesięcy nad oryginalnymi projektami studenckimi. Dotychczas odbyło się już pięć edycji Studenckich Projektów Zespołowych.

Na czym polega praca nad takim projektem?

Celem studenckich projektów zespołowych jest kształtowanie umiejętności samodzielnej pracy w grupie nad wybranym przez studentów tematem. Temat projektu może mieć charakter naukowy, artystyczny lub stanowić tak zwany community project, czyli próbę podniesienia istotnej dla wybranej społeczności kwestii. 

Studenci sami dobierają się w zespoły i wybierają temat projektu, a następnie opracowują go według oryginalnego pomysłu członków zespołu. Każdy zespół pracuje w konsultacji z jednym z opiekunów, który podczas systematycznych spotkań podsuwa wskazówki merytoryczne, wspiera w przypadku trudności i motywuje do dalszej pracy.

Studenckie projekty zespołowe realizowane są w Kolegium Artes Liberales. Koordynacją kolejnych edycji zajmuje się dr hab. Agata Zalewska.

W gronie opiekunów projektów znajdują się m.in. dr Ewa Janion, dr Julia Lewandowska, dr Michał Oleszczyk. dr Hanna Paulouskaya, dr Krzysztof Skonieczny, dr Grzegorz Sokół, dr Katarzyna Szafranowska, dr Kamil Wielecki i dr Paweł Wojtas. Więcej informacji o zespole.

Zobacz zajawki projektów ukończonych latem 2020 roku.
Przejdź do wytycznych dla edycji 2020/2021.
Zapoznaj się z harmonogramem tej edycji.
Poczytaj o zespole opiekującym się projektami.